Free cookie consent management tool by TermsFeed

"Gudrā māja"

28.03.2019
Администратор Главный
"Gudrā māja"

Ar katru dienu vairāk dažādas viedās tehnoloģijas ienāk mūsu ikdienā un svētkos. Un jo vairāk tās attīstās, jo biežāk rodas vēlme tās izmantot. Mūsdienu māja ir sarežģīta inženiersistēma, kas prasa vadību un kontroli. SmartHouse tehnoloģijas ļauj realizēt gandrīz visu, ko tikai Jūs varat iedomāties. Kopumā mājas mākslīgā intelekta sistēma, pieslēdzoties elektrotīklam, var kontrolēt jebkuru ierīci, kas atrodas tajā. No pamata dzīves atbalsta sistēmām līdz izklaidēm un hobijiem, no drošības jautājumiem līdz klimata kontrolei – to visu var automatizēt, izmantojot jaunās tehnoloģijas. Pat The Wall Street Journal piemin jaunās tehnoloģijas, un nesen vārds SmartHouse rotāja arī The Times pirmās lappuses.

Arī Markets and Markets ziņojumos 2015. gadā ir teikts, ka 2013. gadā mājas automatizācijas un kontroles tirgus sasniedzis 5 miljardu EUR apjomu, un tā pieaugums periodā no 2014. līdz 2020. gadam būs vismaz 11,36%. Bezvadu tehnoloģiju un gan vadu gan bezvadu sistēmu simbiozes plaša izplatīšana – tas ir tas, kas stimulēs mājas plānošanas un kontroles ierīču tirgus palielināšanu. Energoefektivitātes noteikumiem, ko ievieš valdība, ir būtiska loma māju automatizācijas tirgū, it īpaši eiro reģionā. Gaidāms, ka Āzijas reģiona tirgus arī ievērojāmi pieaugs jaunattīstības valsts piemēram, Ķīnas un Indijas, klātbūtnes dēļ.

“Gudrās mājas” sistēma ir dažādu ikdienā izmantotu ierīču integrācija vienā centralizētā autonomā kontroles sistēmā.Tas ir risinājumu komplekss, lai padarītu mūsu dzīvi ekonomiskāku, drošāku un ērtāku. Tiklīdz kāda no ievestajām ierīcēm noteiks problēmu, “gudrās mājas” sistēma ne tikai izsauks atbilstošo dienestu, bet arī nosūtīs paziņojumu uz Jūsu tālruni. Prioritātes var būt atšķirīgas, tāpēc ir vērts katru no tām analizēt atsevišķi, lai saprastu, kas ir nepieciešams tieši Jums.

EKONOMIJA

Apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmas nodrošina temperatūras un mitruma regulēšanu un svaiga gaisa padevi. Tas arī samazinās enerģijas patēriņu ar apkārtējās vides temperatūras racionālo izmantošanu. Visu ierīču darbu var veikt saprātīgi, novēršot enerģijas nelietderīgu izmantošanu. Eiropas pieredze rāda, ka apgaismojuma un klimata kontroles sistēmas izmantošana var samazināt elektroenerģijas un siltuma enerģijas izmaksas gandrīz par 30%.

DROŠĪBA

Apsardzes un ugunsdrošības signalizāciju sistēmas, videonovērošana, piekļuves kontrole telpām- tas ir tas, kam jābūt, lai mēs varētu justies droši savās mājās. “Gudrā māja” pārvaldīs šīs sistēmas visā teritorijā visu cauru diennakti, un Jūs varēsiet to uzraudzīt arī jebkurā laikā no jebkura pasaules punkta.

KOMFORTS

Apgaismojuma kontrole jebkura mājas punktā, automatizēta žalūziju vai karnīžu kontrole, vārtu vai mauriņa laistīšanas sistēmas kontrole. Komforta zonā ietilpst arī audio-, videosistēmas un mājas kinozāles. Izvēle ir Jūsu rokās! Tas viss ir iespējams! Dažādas sistēmas var darboties, balstoties uz citu sistēmu režīmu.

Ar ko sākt?!

Pirmais variants - uzticēties profesionāļiem. Otrais – var mēģināt izveidot to ar pašu rokām. Ir jāsaprot, ka Jūs varat kontrolēt “gudras mājas” sistēmu gandrīz no jebkuras ierīces: tabletes, mobilā tālruņa, datora vai sensoru paneļa palīdzību.

Sāciet ar kādu populāru ierīci. Visticamāk,- visvieglāk sākt tieši ar termostata iegādi. Apgūstot šo tehnoloģiju, Jūs varat pakāpeniski paplašināt pakalpojumu klāstu, pievienojot drošības un ugunsdzēsības signalizāciju, videonovērošanas sistēmu utt.

"Gudrās mājas" sistēmu var uzstādīt arī parastā dzīvoklī. Nav taisnība, kā šīs tehnoloģijas paredzētas izmantošanai tikai lielajās privātmājās. Apsardzes sistēmas, ugunsdrošības signalizācijas, videodomofoni, aizsardzības sistēmas pret ūdens noplūdēm – tas viss ir aktuāls daudzdzīvokļu mājās. Videonovērošana, kustības detektori, elektroniskās slēdzenes – to visu mēs jau tagad izmantojam pilsētas dzīvokļos. Tiklīdz viena no šīm ierīcēm reģistrēs neatļautas piekļuves mēģinājumu, “gudrās mājas” sistēma izsauks apsardzes servisu vai policiju un informēs īpašnieku. Ugunsdrošības signalizācija ne tikai reaģēs uz dūmiem, bet arī brīdinās atbilstošo dienestu un informēs Jūs par incidentu, nosūtot īsziņu uz tālruni.

No visa iepriekš minētā mēs varam secināt, ka automatizēt un izveidot iekārtu vadības sistēmu var gandrīz visur: dzīvokļos, privātmājās, birojos, biznesa centros, restorānos, viesnīcās, veikalos, noliktavās. Izvēle ir Jūsu rokās!

Комментарии

Ziņas nav atrastas

Uzrakstīt atsauksmi