Free cookie consent management tool by TermsFeed

Kādu apkures veidu izvēlēties?

28.03.2019
Администратор Главный
Kādu apkures veidu izvēlēties?

Malka, ogles, briketes — tie ir galvenie kurināmā veidi šiem katliem. Savukārt, uzstādot speciālu granulu degli un dedzinot granulas, mēs iegūstam t.s. pusautomātisko apkuri. Par pusautomātisko to varam saukt tāpēc, ka vairs nav nepieciešama pastāvīga katla uzraudzība un kurināmā papildināšana, respektīvi, pietiek iegriezties katlumājā pāris reizes nedēļā, — nepieciešamo granulu daudzumu katlam piegādā speciāla iekārta-gliemežtransportieris (šneks). Tomēr nedrīkst aizmirst arī par tīrīšanu, — kaut arī sistēma darbojas automātiskajā režīmā, vismaz reizi nedēļā deglis būs jātīra, lai nodrošinātu pareizu tā darbību.

Apkures granulas – tās ir sasmalcinātas augu valsts izcelsmes daļiņas (sausas skaidas, šķelda, salmi, kūdra), kas sapresētas cilindriskas formas stienīšos. Visizplatītākās ir granulas ar 6 un 8 mm diametru. Lai nodrošinātu automātisku aizdedzināšanu, apkures granulām ir jābūt sausām, mitrums nedrīkst pārsniegt 12-14 % robežu. Apkures granulas, tā ir atjaunojama biodegviela, kas nav jāimportē, un to piedāvā vairāki vietējie ražotāji, tāpēc par apkuri iztērētā nauda paliek tepat, Latvijā, un silda ne tikai mūsu mājas, bet arī ekonomiku. Ik gadu tirgū parādās jauni ražotāji, nodrošinot veselīgu konkurenci jau esošajiem, līdz ar to arī cenas saglabājas vienkāršajam lietotājam pieejamas un ir prognozējamas. Uzņēmumi, kas nodarbojas ar siltumapgādi, izmanto biokurināmo, tādējādi ekonomējot, jo nav jāpārmaksā nodokļi un nav nepieciešamas kvotas, kas ierobežo siltumnīcefekta gāzu izdalīšanu (Kioto protokols).

Daudzas firmas Rīgā piedāvā gan cietā kurināmā apkures katlus, gan granulu degļus (jauda- no 12 kW līdz vairākiem MW!) Granulas tiek fasētas maisos pa 15 un 25 kg, tās ir viegli transportējamas un uzglabājamas. Telpās temperatūru nodrošinās neliela, salīdzinoši lēta pie sienas piestiprināma ierīce, kas palīdzēs optimizēt granulu degļa darbību, nodrošināt komfortu un vēlamo temperatūru dzīvojamajās telpās un sniegs Jums ekonomiju, ieslēdzot apkures sistēmu tikai tad, kad tas patiešām ir nepieciešams. Apkures sistēmai ir iespējams pieslēgt arī stacionāro kombinēto ūdens sildītāju, kas, saslēgts ar apkures katlu, uzsildīs Jums karsto ūdeni. Lielražotāji izgatavo gan tērauda, gan čuguna apkures katlus, bet tieši čuguna katli izceļas ar savu ilgmūžību. Tie , ievērojot visus ekspluatācijas noteikumus, kalpos 25 un vairāk gadus. Čuguna katli iztur augstas temperatūras “neizdeg”, ir noturīgi pret ķīmisko un elektroķīmisko koroziju, bet ir arī salīdzinoši dārgāki un trauslāki par tērauda izstrādājumiem.

Tērauda katli tiek izgatavoti no karstumizturīga tērauda, līdz ar to tie ir triecienizturīgi, tos neietekmē zemas atpakaļgaitas temperatūras, tie ir arī vieglāki un attiecīgi arī lētāki, tomēr pakļauti korozijas iedarbībai.

Ja Jums jau ir cietā kurināmā katls, ja ir arī vēlme ietaupīt savu brīvo laiku, nevis pastāvīgi uztraukties par apkures sistēmu, malkas sagādāšanu un regulāru katla tīrīšanu, Jūs varat uzstādīt granulu degli un tvertni granulām! Pārdomāta vadības un drošības sistēma, izslēgs pretvilkmes rašanos un iespējamību, ka izcelsies ugunsgrēks; nebūs arī jāuztraucas par to, ka īslaicīgi pazudusi elektrība, jo šis katls nevar pārkarst un, atjaunojoties strāvas padevei, jums atkal būs apkure – tā ieslēgsies automātiski! Ir vērts padomāt par pāreju uz granulu apkuri, jo tas ir lēti, ērti un droši!

Комментарии

Ziņas nav atrastas

Uzrakstīt atsauksmi