Kondensāts uz logiem? Ir risinājums!

28 Jūn 2018
by Igors Lipskis

Ja ziemas laikā rodas kondensāts loga apakšdaļā , kas negatīvi ietekmē komfortu Jūsu mājā, iesakām izvēlēties energotaupošo termoplēvi, kas, radot papildus gaisa kārtu, ļauj būtiski samazināt kondensāta rašanos.

Kondensāta rašanās galvenais cēlonis, visticamāk, - ir paaugstināts mitrums telpās, bet, iespējams, ka ne tikai klimats vainīgs pie kondensāta parādīšanās. Tās var būt arī nekvalitatīvas loga montāžas sekas. Tadēļ, lai zinātu, kā rīkoties, nepieciešams noteikt kondensāta rašanās cēloņus. Ja problēma ir montāžā, tad risinājums — no jauna ielikt logus. Bet, ja mitrums, — tad lemt nāksies pašiem.

Mitrums telpā nedrīkst pārsniegt 30-40%, ko galvenokārt ietekmē loga bloka apsilde ar apkures radiatoriem. Palodze nedrīkst pārklāt bateriju vairāk nekā uz pusi, ir svarīgs palodzes platums. Par mitrumu istabā atbild un to ietekmē ventilācijas sistēmas un telpu vēdināšana. Papildus cēloņi var būt: vāzes ar ziediem, puķu podi, bieža veļas mazgāšana, akvāriji, kā arī stikla pakešu biezums un logu montāžas šuvju kvalitāte. Visi šie cēloņi vairāk vai mazāk ietekmē kondensāta parādīšanos, kad ziemā ārā ir zema temperatūra.

Galvenais, ko varam izdarīt, ir veikt regulāru telpu vēdināšanu (pat spēcīgā salā). Tāpat nepieciešams pārbaudīt montāžu loga šuves un veikt siltināšanu ar tam speciāli paredzētām putām, kā arī sakārtot loga apsildi ar radiatoru. Kopumā: ir nepieciešams kvalitatīvs logs un prasme nodrošināt veselīgu klimatu telpās, un tad jums nebūs problēmu gaisa kondensāta dēļ .

Problēmas risinājums ar savām rokām

Tas ir vienkārši un ļoti efektīvi.

Energotaupošā termoplēve! Energotaupošā termoplēve ļauj būtiski pazemināt kondensāta rašanos, radot papildu gaisa kārtu. Tas ir vienkārši un ļoti efektīvi. Energotaupošā termoplēve sastāv no caurspīdīgas plastikas plēves, kura piestiprinās pie loga rāmja no iekšpuses ar divpusējas līmlentes palīdzību, radot izolējošo gaisa kārtu starp logu un plēvi. Pēc tās pielīmēšanas plēve piegulst logam, izveidojot gludu un caurspīdīgu segumu bez burbuļiem vai izciļņiem.

Tirgū eksistē ļoti daudz alternatīvu piedāvājumu, kā risināt problēmu, saistītu ar logu aizsvīšanu - salvetes, šķidrumi, aerosoli. Šie līdzekļi būs piemēroti gan izmantošanai mājās , gan aizsvīdušo stiklu atkausēšanai mašīnā. Princips pie šiem aizsardzības līdzekļiem viens - izmainās virsmas virspusējā nostiepuma īpašības. Šķīduma iedarbības rezultātā vai nu sīkās ūdens daļiņas noripo, izveidojot lāses, kas netraucē skatienam, vai arī, pretēji, ūdens paliek uz stikla, bet ir kā caurspīdīga neredzama kārta. Uzklāt līdzekli vajag uz tīrām un sausām virsmām, un atkārtot procedūru pēc nepieciešamības.

Viena no pašām populārākajām "tautiskajām metodēm" ir šķīdums , kas sastāv no 1 glicerīna daļas un 10 daļām spirta (tieši spirta, ne degvīna). Ja izmantosim tikai glicerīnu, stikls kļūs taukains, aizmiglots un nevajadzīgi spīdēs.

Ja pie rokas nekā tāda nav, varot palīdzēt parastās skūšanās putas . Uzlikt nedaudz uz logu un rūpīgi izklāt.

Tāpat kā pagaidu aizsarglīdzeklis var palīdzēt parastā sāls. Ir jāliek trauku ar sāli starp logu rāmjiem. Tas gan neatrisinās problēmu, bet var uz neilgu laiku to samazināt.

Nu, bet ja izvēlēsimies inovatīvas metodes, tad - uzlīmējiet pa loga perimetru plānu plēvi vai foliju, lai izkarsētu to loga daļu, kura pakļauta pārsalšanai, un veiciet loga stiklu elektroapsildi( zems spriegums (apmēram 12-24 volti), tāpat kā automobilī.

Tātad, ja jūs uzmanīgi sekosiet, lai plastikas logu uzstādīšanas tehnoloģija būtu pilnīgi pareiza, izvēlēsieties kvalitatīvu konstrukciju, bet pēc tam pastāvīgi kontrolēsiet mitruma līmeni dzīvoklī, tad jūs noteikti vairāk nekad neredzēsiet aizsvīdušus jūsu plastikas logus.

  
Facebook Messenger