Kā pareizi izvēlēties laminātu?

23 Lie 2018
pagal Igors Lipskis

 

Lamināts — tas nav aizstājējs labai parketa grīdai. Tas ir līdzīgs parketam, elegants, bet daudz lētāks. Ja labs parkets var kalpot jums no 50 līdz100 gadiem vai ilgāk, tad labs lamināts tikai ap 20 gadiem. Tāpēc izvēles laikā labāk netaupīt, bet labāk uzreiz pievērst uzmanību svarīgām lietām un iegādāties kvalitatīvu produktu.

No kādiem materiāliem tiek izgatavots lamināts?! Pamatā - ūdensizturīga plāksne DVP, kura kalpo kā pamats, pie tās no abām pusēm pielīmē speciālu papīru, kurš ir samērcēts smērķos. No priekšpuses šim pusfabrikātam pielīmē vēl dekoratīvu papīra slāni ar gatavu zīmējumu, kas imitē īstu koka griezumu. Procesa beigās to laminē ar sintētiskajiem sveķiem. No ražošanas pēdējā etapa kvalitātes ir atkarīgs tā ekspluatācijas laiks un nodilumizturība.

Klase ir ļoti svarīga. No tās ir atkarīgs, cik ilgu laiku kalpos lamināts, nezaudējot savu ārējo izskatu, konkrētāk, kāda nodilumizturība tam būs ekspluatācijas laikā. Tiek rekomendēts pirkt , pēc iespējas, dārgāku laminātu(31. 32. 33. klase). 31. klases lamināts vairāk piemērots ir guļamistabām, bet lielākām telpām piemēroti ir pārējie(vismaz 32. klase). 33. klases lamināts var izturēt vislielākās slodzes. Lai lamināta virsmas ornaments neizdzistu, to vajag ievaskot- pārklāt ar vasku, kas izveidos speciālu aizsardzības plēvi . Ar vasku, tāpat vajag arī pārklāt šuves, lai grīdas seguma materiāls neuzpūstos.

Ir iespējams iegādāties arī 21. 22. 23. klases laminātu, bet lamināts ar tādu kvalitāti būs piemērotāks tikai palīgtelpām vai pavisam mazām telpām. Daudzās valstīs 21., 22., 23. klases lamināts vairs netiek ražots tā ekspluatācijas īpašību dēļ.

Ūdensizturība

Ūdensizturīgais lamināts. Galvenā šī lamināta pazīme ir: apstrādāts ar vasku, apakšējais paneļslānis papildus apstrādāts ar ūdensizturīgu slāni, viss ir norādīts uz iepakojuma. Kvalitatīvs ūdensizturīgs lamināts izturēs tiešu kontaktu ar ūdeni līdz pat 3 stundām.

Skaņas izolācija

Šīs problēmas risinājumā palīdzēs pareizi izvēlēts apakšklājs. Kā saka eksperti, nav vērts taupīt uz apakšklāja rēķina. Tas kalpo kā papildus siltumizolācijas priekšmets, samazina mitruma iedarbību uz segumu, kā arī aizsargā no grīdas seguma iekšējās nodilšanas. Turklāt ar biezu apakšklāju var izlīdzināt nelielus betona grīdas nelīdzenos savilkumus, kas atvieglo lamināta pārklāšanu un taupa laiku, kā arī naudu. Eksperti rekomendē apakšklājus no penopolistirola, biezumā no 2mm -5mm. Šis materiāls ir diezgan populārs, tāpēc ka nav dārgs, bet pēc savām īpašībām tas maz ar ko atšķiras no koka vai kokšķiedru materiāliem.

Ne visi zina, ka šīs visas īpašības sevī ietver lamināts ar vinila pārklājumu.Vinila lamināts nemaksā dārgi, bet nedaudz dārgāk kā parasts lamināts, cena par vienu kvadrātmetru ir aptuveni 30 eiro un vairāk. Lai lieki netērētu naudu, iegādājoties speciālu lamināta līmi , var izvēlēties pašlīmējamu vinila laminātu. Šo materiālu vienkārši var izklāt telpās ar lielu mitrumu, piemēram, virtuvē, tualetē vai vannasistabā.

 

  
Facebook Messenger